Sauskelnių priežiūra

Žolinis augalas bambukas gamtoje natūraliai labai sparčiai auga, todėl jam auginti nenaudojami pesticidai ir kiti chemikalai. Visiškai ekologiškai auginamų bambukų pluoštas yra ne tik labai malonus, bet ir pasižymi antibakterinėmis savybėmis

BAMBUKAS

sauskelnu-prieziura
Žolinis augalas bambukas gamtoje natūraliai labai sparčiai auga, todėl jam auginti nenaudojami pesticidai ir kiti chemikalai. Visiškai ekologiškai auginamų bambukų pluoštas yra ne tik labai malonus, bet ir pasižymi antibakterinėmis savybėmis, sugeria drėgmę ir ją išgarina (t.y. išdžiūsta) kelis kartus greičiau, nei medvilnė, taip pat pasižymi termoreguliacinėmis savybėmis. Bambukas natūraliai atsparus mikrobams. Jis švelnesnis už medvilnę, tekstūra panašus į šilką, todėl audinius iš bambuko ypač malonu dėvėti. Bambuko pluoštas yra plonas, tačiau pakankamai tvirtas. Natūralaus bambuko pluoštui sustiprinti yra pridedama sintetinių arba natūralių medžiagų. Mūsų parduotuvėje siūlomose sauskelnėse audinio tvirtumui kartu su bambuku yra naudojamas minimalus kiekis poliesterio (iki 5%), arba bambuko pluoštas derinamas su medvilne.

VILNA

sauskelnu-prieziura
Sugeria daug drėgmės, todėl iš vilnos gaminamos apsauginės / prilaikančios kelnaitės, dėvimos ant vystyklų ar sauskelnių. Nepraleidžia drėgmės, todėl apsaugo drabužius nuo šlapimo. Vilna yra pralaidi orui ir pasižymi termoreguliacinėmis savybėmis – vėsina, kai karšta, ir šildo, kai šalta. Su joms kūdikis tikrai neperkais. Dėl natūralaus apsivalymo savybės vilnos nereikia skalbti po kiekvieno naudojimo, pakanka gerai išvėdinti. Natūrali vilna pasižymi gebėjimu suskaidyti šlapimo rūgštį, neutralizuoja su šlapimu išsiskiriančius toksinus.

ŠILKAS

Turi antibakterinių savybių, vėsina odą, gerai esant odelės paraudimams.


SAUSKELNIŲ NAUDOJIMAS IR PRIEŽIŪRA


- Tam, kad daugkartinės medžiaginės sauskelnės įgautų didesnį sugeriamumą, prieš pirmą naudojimą rekomenduojama jas išskalbti. Maksimalų sugeriamumą jos įgauna po keleto skalbimų.

- Medžiaginės daugkartinės sauskelnės jau gali turėti įsiūtą arba rekomenduojama naudoti atskirą įklotą, kuris padidina sauskelnės sugeriamumą.

- Naujagimių išmatos yra gana skystos, todėl ant įkloto dar rekomenduojama įtiesti specialų vystyklų popierių. Su juo lengviau išimti ekskrementus, be to jis šiek tiek blokuoja drėgmės prasiskverbimą atgal iš sauskelnės, todėl mažylis jaučiasi sausesnis. Jis gaminamas iš natūralių žaliavų.

- Ant vystyklų ir medžiaginių sauskelnių rekomenduojama dėvėti apsaugines kelnaites, kurios gali būti iš natūralios vilnos arba sintetinių drėgmės nepraleidžiančių audinių.

- Vilnonių apsauginių kelnaičių nereikia skalbti po kiekvieno naudojimo, nes natūrali vilna turi savybę apsivalyti pati. Vilnones kelnaites pakanka gerai išvėdinti ir galima naudoti toliau. Skalbti vilną geriausia rankomis neaukštos temperatūros vandenyje (iki 30 laipsnių), specialiomis vilnos skalbimui skirtomis priemonėmis, skalbti skalaujant, netrinti ir negręžti, tik lengvai nuspausti. Kad vilna išlaikytų savo unikalią savybę itin sugerti drėgmę, bent kas keletą skalbimų jos gaminius reikia išskalauti vandenyje su lanolinu. Žinoma, vilną galima skalbti ir skalbimo mašina ne aukštesne nei 30 laipsnių temperatūra ir specialia skalbimo programa. Nusausinti vilnones kelnaites patogu suvyniojus į kilpinį rankšluostį.

- Tik šlapimu suteptas daugkartines sauskelnes rekomenduojama laikyti sausai kibire ar kitokioje patogioje talpoje su dangčiu. Ekskrementus iš sauskelnės reikia nedelsiant išimti ir išmatomis suteptus vystyklus nuplauti po srove. Ekskrementais išteptus vystyklus rekomenduojama laikyti kibirėlyje su šaltu vandeniu. Į vandenį galima įberti kelis šaukštus sodos arba kelis lašus arbatmedžio aliejaus. Taip panaudoti vystyklai ar daugkartinės sauskelnės iki skalbimo gali būti iki keleto dienų.

- Skalbiant vystyklus ar daugkartines sauskelnes pirmiausia rekomenduojama juos praskalauti šaltu vandeniu (nustatyti skalavimo programą), vėliau įdėjus skalbimo priemonę nustatyti pagrindinę skalbimo programą. Tuomet prie skalbiamų vystyklų ir sauskelnių galima saugiai pridėti skalbti ir kitus skalbinius. Medžiaginės sauskelnės puikiai išsiskalbia ir 60 laipsnių temperatūros vandenyje. Kad vystyklai taptų šviesesni ir švaresni, retkarčiais juos galima išskalbti ir 90 laipsnių temperatūroje ar pavirinti.

- Kūdikių daugkartinių sauskelnių, kaip ir kitų kūdikio drabužėlių skalbimui rekomenduojama naudoti ekologiškus skalbiklius. Taip pat nenaudotini audinių minkštikliai ir balikliai, nes jų likučiai audinyje mažina audinio sugeriamumą ir dirgina kūdikio odelę.

- Vasarą išplautas daugkartines sauskelnes geriausia džiovinti saulėje, taip ir taupoma energija, ir nuo saulės šviesos audiniai natūraliai balinami.

- Turėkite galvoje, kad kuo medžiaginės sauskelnės yra storesnės ir daugiau sugeria, tuo ilgiau jos ir džiūsta. Tad tokių daugkartinių sauskelnių reikėtų turėti daugiau.


  • Autorius: admin
  • Paskelbta:
  • Sukurta: 2016-10-03
  • Peržiūros: 2019
  • Komentarai: 0

Žyma:

Palikti komentarą